wymiarowe zso1 lo tarcza male

AKTUALNOŚCI 
II
 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

WITAMY

wymiarowe zso1 lo tarcza male

 

  ranking 2016 1

                                                                                                                          więcej...

 

sercePiotr Mondroch i Olaf Remiszewski
zakwalifikowani zostali do ustnego etapu okręgowego
Olimpiady Języka Niemieckiego

Do etapu ustnego OJN przechodzili uczestnicy, którzy na teście  
pisemnym uzyskali przynajmniej 85% możliwych punktów.

Okręgowy etap ustny OJN odbędzie się 9 lutego 2019 roku w Katedrze Filologii Germańskiej Uniwersytetu Mikołaja  Kopernika w Toruniu

Gratulujemy i trzymamy kciuki !!!

 

 

dsdUstny egzamin DSD II zdany na 100%
na poziomie C1 – 26 osób
na poziomie B2 – 6 osób
Gratulujemy   sukcesu !!!

W zeszłym tygodniu: 3 i 4.01 do egzaminu przystąpiły aż 32 osoby – to rekordowy rocznik!

Czytaj więcej...

ttFinał II Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego
Modern Students
ZDOBYWCA I MIEJSCA MICHAŁ MNICH z II LO

4 grudnia 2018r. w LO nr 1 w Olsztynie odbył się finał II Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego Modern Students organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Olsztynie oraz szkołę językową Modern School. Wzięło w nim udział 199 uczestników z całego województwa. Z II LO do finału zakwalifikowało się 9 uczniów. Finał konkursu polegał na rozwiązaniu pisemnego testu przygotowanego przez Wydawnictwo Pearson na poziomie B2+/C1.

Czytaj więcej...

c1Konkurs Wiedzy o Chinach “Jeden szlak, jeden pas”

Dnia 7 grudnia 2018 r. rozstrzygnięty został interdyscyplinarny Konkurs Wiedzy o Chinach “Jeden szlak, jeden pas”. Honorowym patronatem nad przedsięwzięciem objął Ambasador Republiki Chińskiej Pan Liu Guangyuana i Prezydent Olsztyna Pan Piotr Grzymowicz. Współorganizatorami konkursu byli: Biuro Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Główną nagrodą był dwutygodniowy pobyt w Chinach.

Czytaj więcej...

20181214 091351Weihnachtsmarkt 2018 !

W piątek 14.12, jak co roku klasy niemieckojęzyczne zorganizowały dla całej społeczności naszej szkoły jarmark świąteczny . Były szpecle z sosem serowym, sałatka ziemniaczana oraz pyszne ciasta. Próbując tych specjałów można było usłyszeć z głośników świąteczne piosenki i kolędy w języku niemieckim.

Zapraszamy za rok !

Czytaj więcej...

DSC00148Przyjaźń, która utorowała drogę Niepodległej

W piątek 30 listopada 2018 roku. W naszej szkole odbył się wykład związany z wystawą pt."Przyjaźń, która utorowała drogę Niepodległej". Wystawę tę otworzył prezes okręgu Związku Piłsudczyków w Olsztynie-Waldemar Ziarek. Obecny był również major Stanisław Brodacki. Obaj panowie opowiedzieli o drodze Polski do niepodległości i działalności wielkich Polaków: marszałka J. Piłsudskiego i generała Kazimierza Sosnkowskiego. Ponadto, major Brodacki zaśpiewał kilka pieśni patriotycznych oraz wyrecytował różnego rodzaju wiersze.

Czytaj więcej...

IMG 20181206 093559WARSZTATY JĘZYKOWE
: TŁUMACZENIE TEKSTU

Dnia 6.12.2018 Pani dr Katarzyna Kodeniec z UWM w Olsztynie przeprowadziła drugą część warsztatów językowych poświęconych tłumaczeniu tekstu. Uczniowie klas dwujęzycznych z językiem angielskim, którzy w maju uczyli się o zasadach dotyczących tłumaczenia różnego rodzaju tekstów, mieli teraz możliwość sprawdzenia teorii w praktyce. Efekty tłumaczenia zostały porównane z tłumaczeniem profesjonalnym czyli fragmentem wydanej książki i okazało się, że teksty uczniowskie bardzo dobrze się czyta.

BRAWO !

Czytaj więcej...

niemSzkolny etap 42. Olimpiady Języka Niemieckiego

9 listopada br. odbył się szkolny etap 42. Olimpiady Języka Niemieckiego organizowany przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu im. Samuela Bogusława Lindego. 23 uczniów naszej szkoły podczas dwóch godzin lekcyjnych zmagało się trudnymi zagadnieniami z zakresu gramatyki oraz leksyki języka niemieckiego, a także wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

Czytaj więcej...

1Pisemna część egzaminu DSD II za nami

 

W tym roku grupa liczyła aż 32 osoby. Najpierw odbyło się rozumienie czytania, następnie słuchanie, a na koniec uczniowie musieli streścić tekst, zanalizować grafikę i napisać rozprawkę.

Na wyniki musimy poczekać do marca.

Trzymamy mocno kciuki

Czytaj więcej...

IMG 20181126 0909471ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA W USA

W ramach olimpiady „ Zwolnieni z teorii” uczennice klasy IID Aleksandra Gościcka, Zuzanna Niedźwiedzka, Julia Nowoszyńska i Gabriela Przybyła przygotowały projekt COOLTURALNIE dotyczący kultur świata. Jednym z tematów, który zainteresował grupę było Święto Dziękczynienia w USA.

Czytaj więcej...

IMG 20181121 1225151MAKI I NIEDŹWIEDŹ WOJTEK

21 listopada 2018 gościliśmy w naszej szkole wykładowcę UWM w Olsztynie pana Trevora Hilla, który w języku angielskim opowiadał o tradycji obchodów Remembrance Day w Wielkiej Brytanii, weteranach wojennych i akcentach polskich, takich jak historia Generała Maczka i niedźwiedzia Wojtka, który z armią Andersa wędrował po Europie w czasie wojny.

Wiele osób po raz pierwszy usłyszało o cmentarzu żołnierzy brytyjskich na Warmii oraz obecności wojsk irlandzkich podczas Plebiscytu w Olsztynie. Mimo poważnego tematu, osobowość gościa sprawiła, że na twarzach słuchaczy oprócz zainteresowania gościł też szczery uśmiech.

Czytaj więcej...

Screenshot 2018-11-23-09-26-02THE GREAT WAR AND SOCKS

20 listopada 2018 otrzymaliśmy zaproszenie na Uniwersytet Warmińsko Mazurski w Olsztynie na montaż słowno-muzyczny w języku angielskim na temat 100-lecia zakończenia   I Wojny Światowej.

Uczniowie dwóch klas dwujęzycznych z językiem angielskim mieli możliwość wysłuchania prezentacji dotyczącej I Wojny Światowej, wierszy poetów wojennych oraz piosenek z tamtego okresu. Było to doskonalenie języka obcego i ciekawa lekcja historii w jednym.

Czytaj więcej...

IMG 20181119 1302341SPOTKANIE Z KONSULEM

Dnia 19 listopada 2018 na zaproszenie doradcy zawodowego p. Jolanty Lubowieckiej gościł w naszej szkole pan Nick Laverty, amerykański dyplomata w randze vice konsula przy Ambasadzie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej w Warszawie. Przed podjęciem pracy w korpusie dyplomatycznym pan Laverty pracował jako wykładowca na prestiżowych uczelniach amerykańskich w regionie New England , w stanach takich jak: Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island and Connecticut.

Czytaj więcej...

1

Österreichische Tage“

6 listopada klasa 1g miała przyjemność uczestniczenia w Dniach Austriackich organizowanych przez Katedrę 

Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Warmińsko –Mazurskim w Olsztynie.

Wizytę na UWM rozpoczęliśmy od udziału w wykładzie pt: Österreich Die Erste Republik . Następnie uczniowie mieli okazję zobaczyć prezentacje przygotowane przez studentów pt.:Österreichisches Deutsch.

solstice kitchen 1Reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego
podczas wyjątkowego spotkania z panem Piotrem Sosnkowskim,
synem gen. Kazimierza Sosnkowskiego

Dnia 13.11.2018 uczniowie z naszej szkoły mieli wyjątkową okazję wziąć udział w spotkaniu z panem Piotrem Sosnkowskim-ostatnim z żyjących synów generała Kazimierza Sosnkowskiego. Pan Piotr Sosnkowski przyjechał do Olsztyna jako gość specjalny Związku Piłsudczyków RP na Warmii i Mazurach. Spotkanie odbyło się w Auditorium Maximum i poświęcone było głównie kwestiom historyczno-patriotycznym. Podczas uroczystości, nasza szkoła została wyróżniona pamiątkowym zdjęciem gen. Kazimierza Sosnkowskiego, które autografem opatrzył pan Piotr Sosnkowski. Wyróżnienie odebrała w imieniu II LO pani Beata Fronczak-Duńczyk.

Czytaj więcej...

20181107 132048„ Jak smakuje Austria ? ” 
Tego mogli dowiedzieć się uczniowie kl. 3f uczestniczący 
w Dniach Austriackich, które odbyły się 6-7.listopada 
w Katedrze Filologii Germańskiej UWM

Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w obchodach, ponieważ wystąpili również w roli prelegentów: przygotowali prezentację na temat czerwcowego pobytu na kursie j. niemieckiego w Wiedniu. Następnie brali udział w warsztatach „Kulinarisches Österreich”, podczas których pracując w grupach przygotowali pyszne pasty twarogowe według oryginalnych austriackich przepisów.

Czytaj więcej...

Bez tytułuPILOTAŻ USTNEGO EGZAMINU DSD II

13 listopada 2018 r. przeprowadzony został w naszej  szkole  pilotaż ustnego egzaminu DSD II.

W obecności tegorocznych  trzecioklasistów z naszego liceum oraz LO 3 w Olsztynie swoje umiejętności językowe prezentowali  nasi uczniowie:

Czytaj więcej...

1II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Modern Students

23 października 2018 r. odbył się etap wewnętrzny II Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego Modern Students organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Olsztynie oraz szkołę językową Modern School.

Wzięło w nim udział 33 uczniów z liceum. Zgodnie z regulaminem do etapu II zakwalifikowało się 9 uczniów (5 uczniów z tym samym wynikiem na miejscu 5). Finał odbędzie się 4 grudnia w LO nr 1 w Olsztynie.

Czytaj więcej...

lo

IMG 20181016 1213511STUDIA W WALII?
JAK TO SIĘ ROBI?

Niby do matury jeszcze trochę czasu zostało, ale na pewne pytania dobrze byłoby już teraz odpowiedzieć: co studiować i gdzie? Zadanie to trudne i dlatego warto szukać inspiracji. 16 października 2018 uczniowie maturalnych klas dwujęzycznych z językiem angielskim zostali zaproszeni na spotkanie z oficjalnym przedstawicielem walijskiego Uniwersytetu Aberystwyth ( Walia) w Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej...