Projekt bez tytułuDebatowaliśmy z sercem dla podopiecznych

Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

W dniach 02.-03.03.2019 nasza reprezentacja była na turnieju w Zabrzu. Jest to obecnie jedyny turniej charytatywny w Polsce. W skład naszej reprezentacji weszły uczennice klas 1d i 1g: Małgorzata Purta, Wiktoria Załoga, Natalia Ochocka, Katarzyna Kuźmińska. Dziewczyny, mimo, że stanowiły jeden z najmłodszych składów drużyn poradziły sobie wyśmienicie! Przystąpiły do 3 debat i WYGRAŁY 2 z nich, ulegając jedynie w potyczce słownej studentom UJ.

Tezy, nad którymi debatowaliśmy:

-Miarą miłości jest zdolność wybaczania

-W działalności dobroczynnej przywracanie człowiekowi godności powinno być ważniejsze od poprawiania jego sytuacji materialnej

-Czucie i wiara silniej przekonują ludzi niż mędrca szkiełko i oko

Podczas turnieju mieliśmy okazję spotkać się z osobami po przeszczepach i ich bliskimi-chwile wyjątkowych wzruszeń.

W niedzielę oglądaliśmy zmagania fazy finałowej, a sam finał wśród 9 sędziów z różnych środowisk debatanckich sędziowała pani Anna Brzostek.

Cały turniej ostatecznie wygrała reprezentacja z Krakowa, ale nasza szkołą była jedyną szkołą z naszego województwa, a nawet z północno-wschodniej Polski!!

Dziękujemy za wszystko, za wszystkie chwile!

Dziękujemy RR za wsparcie finansowe wyjazdu.

Opiekun projektu
Anna Brzostek