kopia powodująca konflikt COLLEGIUM RHETORICUM PODCZAS TURNIEJU IPNCollegium Rhetoricum
podczas Turnieju Debat Oksfordzkich w Olsztynie

Dnia 26.02.2019 dwie drużyny z Collegium Rhetoricum reprezentowały naszą szkołę podczas Turnieju Debat Oksfordzkich IPN. Turniej po raz drugi odbywał się w Olsztynie. W ubiegłym roku nasza reprezentacja wygrała eliminacje regionalne, a tym roku zmagania debatanckie zakończyliśmy na fazie grupowej. Każda z naszych dwóch drużyn wygrała pierwsze swoje debaty. W fazie grupowej drużyna musiała rozegrać dwie debaty z reprezentacjami różnych szkół. Na wyróżnienie zasługuje drużyna, w skład, której weszli wyłącznie uczniowie klasy 1, dla połowy z nich był to ich pierwszy turniej w życiu.

Tezy, nad którymi się pochyliliśmy brzmiały:

Delegacja odrodzonej Rzeczypospolitej na konferencji paryskiej w 1919 r. nie dała się pokonać ówczesnym mocarstwom broniąc polskiej racji stanu.Zamach majowy 1926 r. był najlepszym i najszybszym rozwiązaniem wewnętrznych sporów politycznych w II RP.Brygady Międzynarodowe były armią Stalina w Hiszpanii.Polskie Państwo Podziemne zgodnie z własnym przeznaczeniem oraz możliwościami zaangażowało się w pomoc ludności żydowskiej.
Mjr. Henryk Dobrzański ps. "Hubal" podjął słuszną decyzję o dalszej walce przeciwko Niemcom.
Czerwiec '89 to najważniejszy z tzw. polskich miesięcy.

Skład drużyn

Drużyna 1

Mówca 1: Piotr Kłopotowski, klasa 2

Mówca 2: Julia Kowalewska, klasa 1

Mówca 3: Laura Wyłupska, klasa 2

Mówca 4: Agata Klimek, klasa 2

Drużyna 2

Mówca 1: Tomasz Stompór, klasa 1

Mówca 2: Natalia Ochocka, klasa 1

Mówca 3: Klaudia Rokita, klasa 1

Mówca 4: Małgorzata Purta, klasa 1

Opiekun projektu: Anna Brzostek

52778893 2179139965671594 5844981462247407616 n

DSCN3796

DSCN3857

DSCN3971

kopia powodująca konflikt COLLEGIUM RHETORICUM PODCZAS TURNIEJU IPN